31 Mayıs 2016 Salı

Güzellerle Bahar Etkinliği Detayları ve Sponsor Firmalar

Yine yeniden merhaba :)
Keyifler yerinde değil mi? Ben bir süredir oldukça keyifsizim ve sanırım bu keyifsizliğim buralara da vurdu. Ama yine kafa dağıtmanın en iyi yanının yazmak olduğunu unutmuşum ve artık başlıyorum yazmaya.
İlk yazacağım ise geçtiğimiz haftalardasevgili adaşım Ayşegül'ün (MAKYAJ DENEYİMLERİ)'nin "#güzellerlebahar" etkinliği üzerine olacak. 
O yüzden lafı çok fazla uzatmadan hemen konuya geçiyorum. 

Ben ne yazık ki etkinlik günü son dk işler yüzünden çok geç kaldım. Bu gecikme için öncelikle Ayşegül'den ve sonra diğer tüm katılımcı arkadaşlardan özür diliyorum. 
Ama yetişebildiğim kadarıyla çok tatlı ve güzel bir etkinlik oldu. Hem var olan arkadaşlarımı tekrardan gördüm hem de yeni arkadaşlar ile tanışma şansı elde ettim.Hadi o zaman biraz da sponsorlara bakalım :)


Bepanthol markasının bu kremlerini daha önce yazısını ŞURADA ve ŞURADA yazdığım etkinliğimde edinmiş ve kullanmıştım. Onarıcı bakım merhemini cildimin alerjik ve hiçbir ürünü kabul etmediği zamanlarda ince bir tabaka halinde kullanmıştım. Ve cildimdeki tüm o kızarıklıkları 1 hafta gibi bir zamanda yok etmişti. Ancak yapısı oldukça yoğun bir ürün. Çok kuru bir cilde sahip değilseniz günlük kullanılabilecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum. 
Cilt bakım kremi ise benim çok sevdiğim ve bittikçe de alacağım ürünler arasında. Cilt tarafından hemen emiliyor ve çok güzel nemlendirme sağlıyor. 
Dudak bakım kremini ise çok beğenmedim. Benim yaz kış kuruyan dudaklarıma ne yazık ki bir çözüm getiremedi. Bu konuda en iyi bildiğim hala Blistex :)


Lapitak da ayak bakımına ilişkin tüm ürünleri gönderdiler. Benim ayak tırnaklarımda özellikle de yazın zaman zaman egzama meydana geliyor. Bu yaz henüz karşılaşmadım kendileriyle ancak bakalım o duruma çözüm olabilecekler mi? 
Topuk bakım kremini ise çok beğendim. Topukları yumuşacık yapıyor. 


Lesoleil şampuanları artık bilmeyeniniz yoktur sanırım. Ben bu şampuanın daha önce kuru saçlar için olanını kullanmış ancak saçımı çabuk yağlandırdığı için sevmemiştim. Bu kez kuru saçlar için olanını tercih ettim ancak sanırım şampuanın içeriğindeki yağlar nedeniyle yine anlaşamadım. Bu şampuanın ben kuru saçlara iyi geleceğini düşünüyorum. Ancak benim gibi yağlı saçlara sahipseniz saçlarınızı daha çabuk yağlandırabilir. Ama onun dışında nemlendirmesi, verdiği yumuşaklık gayet güzel. 


Son dönemlerde bu tarz maskeler oldukça popüler. Termalife de termal su karışımlı zengin mineralli iki adet maske gönderdi. Henüz deneyimleme şansım olmadı ancak dener denemez yorumlarımı burada veya instagram hesabımda (@aysegullemakyaj) paylaşıyor olacağım.


Deina Kozmetik ülkemizde adını yeni duyuran markalardan. Bu etkinlikte de yine göz dolduran bir paket gönderdiler. Makyaj bazını bir kaç kullandım. Makyajı gerçekten kalıcı kılıyor ve fondoten altı uygulandığı zaman silikonlu olması nedeniyle pürüzsüz bir cilt veriyor. 
Dudak kalemleri ise yumuşacık. 
Allık paletindeki renkler ise tam benlik diyebilirim. Allıkları çok kalıcı değiller. Gün içinde tazeleme gerektirebilir ancak yine de fiyat performans değerlendirecek olursak bence güzel ürünler. 

Timeless Truth Markası da iki adet maske gönderdi. Bu markanın maskelerini daha önce denemiş ve memnun kalmıştım. Ancak ben bu tarz maskelerin kullanımı nedense zahmetli buluyorum. Alışmışım nede olsa kontrolün bende olmasına ve kendim sürmeye :)


Yoko ise bir kore markası. Ben markayı bu BB kremi sayesinde tanıdım. Hatta etkinlik günü hemen açıp denedim ve bb kremden öte bir fondoten kıvamında diyebilirim. Ancak sürdüğüm ilk gün cildimde hemen sivilcelenmeye yol açtı ve kullanmaya devam edemedim. Bir süre bekliyorum şimdilik. Daha sonra yeniden deneyeceğim yine aynı şekilde tepki verirse sanırım kullanmayacağım :(


Mediwell markasının bu lipbalmlarına bayılıyorum. Özellikle kavunlu olanına. Marka şimdi de bakım ürünleri çıkardı. Dudak balmını tabiki yine hemen denedim ancak yine de benim gözümde bir Blistex olmadı. Ancak günlük dudak nemlendirmede başarılı bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim. 


Catherine Arley ve Elite Kozmetik de sponsorlar arasından. İşin açıkçası ben Catherine Arley'in bu kadar geniş yelpazede ürünleri olduğunu bilmiyorum. Her ne kadar kahverengi maskara sanarak sevinsem de eve geldiğimde maskaranın kaş maskarası olduğunu anlayıp daha çok sevindim. Markanın maskarası ve kaş maskarasını denedim. Ve ikisinden de memnun kaldım. Maskarası günlük kullanıma uygun, benim sevdiğim volume verme özelliğine sahip. Yine diğer ürünleri de kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşıyor olacağım. 


Forever markası da çekiliş ile bana bir krem çıktı. Kremi deneyimleme şansım oldu. Yapısı ve nemlendirmesi oldukça yoğun. Benim karma cildime biraz ağır geldi. Ben de geceleri özellikle kuru olan yanak bölgeme uyguladım. Yanaklarımdaki kuruluğu bir nebze de olsa aldı diyebilirim. 


Beni yakınen tanıyanlar limon kolonyasına düşkünlüğümü bilirler. Bu sebeple de Selin markasının bu kolonyalar ile desteklerine en çok ben sevindim diyebilirim. 


Cecile Kozmetik markası da iki adet oje ve bir adet mat likit ruj gönderdi. Cecile markasının mat likit rujları son dönemde rövaşta olan ürünlerden. Ki bende severek kullanıyorum zaten :)


Sevgili Ayşegül'cüm de her birimiz için kendi bütçesi ile hediyeler almış. Ki ben bu hareketine karşı çok mahcup oldum. Benim paketimden çıkan ise kendisinin de severek kullandığı Sebamed markasının temizleyici sütü. Aldığım günden beri kullanıyorum. Akşam makyajımı temizleyeceğim sırada öncelikle bu ürünü pamuğa biraz döküp göz makyajımı temizliyorum. Ve hiç hassasiyete tahrişe sebep olmadan gözlerimdeki rimel far kalem ne varsa alıp götürüyor. Ardında yıkadım mı oh mis :)


Moshos Garden bir adet yüz ve saç bakım yağı ile testesler gönderdi. Ben markanın en çok amber&rose kil maskesini seviyorum. Bu ürünleri de deneyimleme şansım olduğu için mutluyum. 


Elite Touch Me markası da iki adet ruj gönderdi. Biri benim için oldukça iddialı bir kırmızı tonu iken diğeri tam benlik bir kahve nude. Ve tabiki de kahve nude ruju hemen kullandım. Ne mat ne parlak. Satin yapıda diyebilirim. Kalıcılığı çok iyi değil ancak renk vermesi güzel. Dudağı kurutmayan bir yapısı var. 


Vissmate de çamaşır suyu gönderdi. Malum temizlik birçoğumuzun başımızın belası. Ki bende pek sevmem. Ancak işimizi kolaylaştıran ürünler de yok sayılamaz. Bu da onlardan biri. Haftalık temizliğimde elimin altında muhakkak bulunduruyorum. 


Haceria markası da bir adet bakım kremi ile doğal vücut bakım pudrası gönderdi. 


Son olarak Nabren markası her birimize farklı kokularda parfüm gönderdi. Normal şartlarda yine cildim bu tarz parfümlere hemen tepki gösterir ve kızarıp kabarmaya başlar. Bu parfümü bugüne dek henüz biri iki kez kullandım ve böyle bir tepkiyle karşılaşmadım. Kokusu ise oldukça kalıcı ve yoğun ..

İşte bu kadar. 
Öncelikle daveti ve tüm organizasyonu için sevgili Ayşegül'e 
ve ardından desteğini bizlerden esirgemeyen ve deneyimlememiz için ürün gönderen tüm sponsor firmalara çok teşekkür ediyorum. 

Bir yazının daha burada sonuna gelmekle beraber kendinize güzel bakmanızı diliyorum.