25 Nisan 2016 Pazartesi

Marebelis Klinik'te HydraFacial Uygulaması ve Sonuçları

İyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız?
Bahar geldi mi gelmedi mi belli değil pek bugünlerde :) Tam hasta olmalık havalardayız aman dikkat edin diyorum. 
Bugün sizlere geçtiğimiz hafta sevgili Ümmühan, Duygu, Özlem ile birlikte Marebelis Klinikte son dönemin en popüler ve en çok merak edilen uygulaması olan Hydrafacial uygulaması yaptırdık.

Öncelikle klinikten bahsetmek istiyorum sizlere. Nişantaşı'nda çok şık ve temiz bir klinik Marebelis. Gerek çalışanlar gerek doktorlar oldukça ilgili, güler yüzlü ve en önemlisi işlerinde uzman kişiler. 


Yukarıdaki görselde gördüğünüz cihaz ile uygulama yapılıyor. Her cilt tipine ayrı ürünlerle yapılıyor bakımınız. Genel olarak Hydrafacial uygulamasından bahsetmek gerekirse cildin gözeneklerini temizlerken, sivilce ve siyah noktalardan arındırıyor. Uygulama, derinlemesine temizliğin ötesinde, cildin ihtiyacı olan nemi, mineral ve antioksidanları sağlayarak cildi tazeliyor. FDA onaylı tek cilt bakım sistemi olan Hydrafacial MD,akne veya leke tedavisi için de kullanılıyor.

Hydrafacial MD, özel başlıklarıyla öncelikle cilde vakum etkisi yaratarak cildi kirden, aşırı yağdan, siyah noktalardan ve birikmiş ölü hücrelerden arındırıyor. Bu esnada, basınçlı bir püskürtme tekniğiyle gözeneklere gerekli nem, mineral ve antioksidanlar veriyor. Uygulama konforuyla fark yaratan Hydrafacial MD, cilde hiçbir zarar vermeden iyileştirirken hemen işlem sonrasında ışıldayan, aydınlık bir cilt bırakıyor. Özel günlerde, uygulamanın hemen sonrasında beklenen ışıltıya ulaşmak mümkün.

Amerika’da çok popüler olan Hydrafacial MD, özellikle Hollywood yıldızlarının kırmızı halı ışıltısını sağlamasıyla biliniyor. FDA onaylı tek cilt bakım sistemi olan Hydrafacial MD, sadece cilt temizlik ve bakım amaçlı değil, düzenli olarak cilt sağlığını korumak için de kullanılıyor. Yöntem, ince kırışıklıklar, güneş lekeleri, aşırı yağlanma, aktif akne tedavilerinde de etkin olarak kullanılıyor

Benim cildimdeki etkilerine gelecek olursak da benim en büyük problemim burun çevremdeki siyah noktalar ve genişlemiş gözenekler. Bu nedenle de uygulamaya gitmeden önce o haftaki cilt bakım rutinimi tekrarlamadan gittim ve siyah noktalarım üzerindeki etkisini net görebilmek için de burnumdaki siyah noktalarım ile birlikte gittim :)

Öncelikle belirtmem gerekir ki acısı sancısı olmayan bir uygulama. Ortalama yarım saat sürüyor. Ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki tüm siyah noktalarım, hafiften beliren sivilcelerim ve hafif kızarıklıklarım yok oldu gitti. Gözeneklerim en içine kadar temizlendi. Ne evde uyguladığımız ve nerdeyse bir servet harcadığımız cilt bakım ürünleri ne de sıradan cilt bakım uygulamaları bu işlemin yanında oldukça sönük kalıyor.

Tabi bu işlemi yapma isteğiniz tedavi ve sivilce izleriniz ise tek seans size yeterli olmayacaktır. En az 4 seanslık bir uygulama sonrasında gözle görülür bir iyileşmeye şahit olabilirsiniz. Ancak elde edilecek pürüzsüz cilt düşünülünce kulağa çok hoş geliyor değil mi?

Keşke öncesi sonrası fotoğraflarını çekip sizlerle paylaşabilseydim ki sizler de görebilseydiniz değişimi. Öyle ki geçen hafta yüzüme hiç ten ürünü kullanmadım diyebilirim.

Kısadan hisse benim çok memnun kaldığım, devamında da yaptırmak istediğim ve yaptıracağım tek cilt bakım kürü diyebilirim ve gönül rahatlığıyla tüm cilt tiplerine tavsiye edebilirim. 

Şimdi de sizi uygulama videoları ile başbaşa bırakıyorum. 
Bu arada diğer arkadaşlarımın da deneyimlerine göz atmak isterseniz blog adreslerini aşağıya bırakıyor olacağım.

Kendinize güzel bakmayı unutmayıın :)