1 Nisan 2016 Cuma

Burberry Pink Azalea Lipstick / Ruj İncelemesi ve Swatchları

Günaydın. 
Bahar artık geldi mi ne?
Bahar aylarını pek bi severim. Sonu ilki fark etmez. Sıcak ya da soğuk havanın insanı değilim de serin havanın insanıyım ben. Böyle püfür püfür esecek ki ben soluduğum havadan, yürüdüğüm yoldan zevk alayım.  E tabi eylül çocuğu olduğum gibi bir gerçek de var. :)
Neyse. Hazır kışın o kasvetli havaları biraz geride kalmışken size bu bahar aylarına yakışacak güzel bir ruj tavsiye edeyim mi?


Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch
 Bahsedeceğim ruj markanın bende tek dudak ürünü olan Pink Azalea isimli ruju.
Bu ruju ilk olarak instagramda @arfeinel_ isimli hesapta gördüm ve gördüğüm günden beri de aklımdan çıkmadı. 

Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch

 İlk olarak ambalajından bahsetmek gerekirse çok şık bir ambalajı var tıpkı Nars rujları gibi mıknatıslı. Ambalajı üzerinde de yine Burberry markasının logosu haline gelen deseni var. 

Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch

Yine ambalajın içindeki ruj da desenli. Yani kısacası her tarafıyla albenili. Ruj ihtiyacınız olmasa bile - ki hangimiz ihtiyaçtan alıyor ki :) kendini aldırtacak cinsten. 

Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch

Yapısı ise oldukça kremsi, duruşu ne mat, ne parlak o da kremsi. Hani likit rujlar olur ya onun gibi diyebilirim. 
Sürümü oldukça kolay. Dudağınızı asla ama asla kurutmuyor. Aksine nemlendiriyor. Bu nedenle biraz bulaşması olabilir ancak o da fazlasını peçete ile aldığınız da çözülecektir. E bu kadar kusur kadı kızında da olur ama değil mi?
Rengi ise tam benim tonlarım diyebileceğim bir renk. İçinde pembelik de var, kırmızılık da var. Hafiften belki morluk da var. Ama hepsi bir araya gelince benim gül kurusu sevdama tam uyuyor. 
Zaten tüm rujlarımı alsam buraya koysam nerdeyse tamamı gül kurusu tonlarında.

Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch

Kalıcılığı ise bu nemli bitişine rağmen oldukça iyi. Gün boyu kalıyor diyemem tabi ama birşey yemeden içmeden rahat 8 saat kalır. Yeme içme gibi durumlar da sadece iç taraflardan hafif bir silinme oluyor. Tazelemesi kolay bir ruj olduğunda bu da benim gözümde sorun yaratmıyor. 

Bendeki swatchlarına bakacak olursak;

Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch

Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch

Bu fotoğrafları çekeli baya bir zaman oldu. Bu nedenle sürüm hatalarımı görmezden gelirsiniz diye umuyorum.
Yeniden renk ve duruş konusuna gelecek olursak ise asla ben burdayım diye bağırmayan ama aynı zamanda fark edilir de olan, hemen tüm tenlere gidebilecek bir tonu olan, bir çok makyajla kombinlenebilecek banko bir renk. Mat ruj insanı ben bile seve seve bayıla bayıla kullanıyorum.
Bu arada uyarayım bazı rujları bitirmek zor olabilir ancak bu ruju kolaylıkla bitirebilirsiniz. Hem kremsi yapısı, hemde ürünü olduğu gibi sürümü çabuk bitirilebilir kılıyor ürünü. Ki bu da belki tek dezavantajı.
Bu ruj yüzünden markanın diğer ürünlerine fena merak sardım. Kendimi tutuyorum şu sıralar. Zira bir bırakırsam kaybedebilirim cüzdanımı. E haliyle kendimi. 
Bir de önceden Burberry ürünlerine sadece İstinye ve Nişantaşı mağazalarından sahip olabilirken artık Beymen'in online alışveriş sitesinden de temin edebilirsiniz. 
Ben aldığımda rujun fiyatı 75,00 TL idi, 

Ürüne BURADAN 100,00 TL'ye sahip olabilirsiniz.
3-4 ayda 25 TL zam biraz fazla olmuş ancak yine de bir çok High-end marka ile karşılaştırınca aldığı parayı hak ettiğini düşünüyorum. 

Burberry Pink Azalea Lipstick  Ruj swatch

İşte böyle. Kısacası benim sevdiğim, kullanmaktan keyif aldığım ve sürekli elimin altında bulunmasını istediğim bir ürün.
Siz de yeni ürünler denemek istiyorsanız ve benim gibi mat ruj insanı iseniz ancak kremsi rujlarda kullanmak istiyorsanız kesinlikle denemelisiniz. Bence çok beğeneceksiniz. 

Kendinize güzel bakın diyorum ve her zaman güzel kalmayı unutmayın.