29 Ocak 2016 Cuma

Amway Artistry Hydra V Serisi İnceleme

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. Umuyorum ki günleriniz, haftalarınız güzel geçiyordur.
Şahsen ben o kadar yoğun bir tempoda çalışıyorum ki son zamanlarda neredeyse hiç zaman ayıramaz oldum blog yazı işlerime ve bu nedenle de kendimi kötü hissetmeye başladım. Bu nedenle ilk yazımı artık yazarak bu arayı kapatmak niyetindeyim.
Geçenlerde sevgili TARÇIN EVENTS'in  yazısını tüm ayrıntıları ile şurada ve burada paylaştığım 5. yılına özel etkinlikte tüm katılımcılara Amway tarafından A'dan Z'ye diyebileceğimiz bir cilt bakım ürün seti gönderdi. Bende bu seti yaklaşık 1 1,5 aydır her gün sabah akşam olarak rutin bir şekilde kullandım ve artık hakkında fikir sahibi olduğum için burada sizinle paylaşmak istedim. 

amway artistry hydra v serisi

Yukarıda gördüğünüz ürünler ile sırasıyla nemlendirici krem, göz çevresi kremi, tonik, serum ve yıkama jeli. 
Aşama aşama gidecek olursak;
amway artistry hydra v serisi

İlk olarak gece ve gündüz olarak bu yıkama jelini kullandım. Akşamları ise göz makyajımı farklı bir ürün ile çıkardıktan sonra yüzümde diğer kalan makyajın tamamını bu ürün ile arındırdım. Öncelikle belirtmeliyim ki asla yüzü kurutan, geren bir ürün değil. Elinize alıp yüzünüzde köpürttüğünüz anda zaten o nemli kıvamını anlayabiliyorsunuz. Elle masaj yaparak tüm yüzüme yedirdiğimde ve suyla duruladığımda ise temizlemesi, temizlerken de nemli ve rahatlamış bir yüz bırakması bende artı oluşturan özellikleri arasında. Gerçi ben karmadan yağlıya dönük bir cilt tipine sahip olduğumdan genelde gerim gerim geren ürünleri kullanmaya alışmıştım ancak baktım ki yanaklarım kurumaya başladı o dönemde de bu ürünle tanışmış olmam benim için büyük mucize oldu.


Yüzü temizledik, kuruladık, geldik şimdi geriye kalan kalıntıları tonik yardımıyla arındırmaya. Su kıvamında, kokusuz, bende alerjik reaksiyona sebep olmayan bir ürün. Disk pamuklara bir miktar döküp yine göz çevreme değdirmeden genel olarak yüzümü silmek şeklinde uyguladığım bir ürün. Cildimi tonikledikten sonra ise bıraktığı his daha rahatlamış, daha temiz, daha fresh ve nemlendiriye daha hazır bir cilt oldu. 

amway artistry hydra v serisi

Geldik seriden en sevdiğim ürüne. Ben serum, bitçi çiçek yağları gibi ürünlere bayılıyorum. Çok yoğun kıvamlı ve emilimi zor olmadığı müddetçe tabi. Bu ürün ise o kadar güzel bir kıvama sahip ki, ambalajını açıp kapağını çevirdiğinizde bir iki fıs elinize alıp ısıtmanız tüm yüzünüze fazla fazla yetiyor. Çok çok hafif asla rahatsz etmeyecek düzeyde fresh bir kokusu da var. Ve toniklenmiş yüze masaj yaparak uygulandığında bıraktığı his yumuşacık bir cilt. Makyaj altı bazı olarak da kullanılabilecek hafif formullü bir ürün. Ben çok çok sevdim. Yalan değil gerçekten çok sevdim :)


Seride en uzak kaldığım ürün ise bu nemlendirici oldu. Belki serumdan sonra bu nemlendirinin bana ağır gelmesi olabilir. Çünkü serumdan sonra bu nemlendiriciyi uyguladığımda cildim daha çabuk yağlanmaya başladı. Yine verdiği his, nemlendirmesi gayet güzel bir ürün. Kuru veya karmadan kuruya dönük ciltlerin ben seveceğini düşünüyorum. 

amway artistry hydra v serisi

Ve geldik serinin son ürünü olan göz kremine. Oldukça hafif yapılı, sürer sürmez hemen emilen, asla yağlı veya yoğun bir his bırakmayan, günlük cilt bakımında çok kolay uygulanabilecek bir ürün. Benim seride en sevdiğim bir diğer ürün diyebilirim. Kullanımını, kıvamını her şeyini seviyorum. Çok sorunlu olmayan göz altlarıma hem çok iyi geliyor hemde birçok ürünün yaptığı küçük yağ bezelerini yapmıyor. Bu anlamda tavsiye edebileceğim ve herkesin sevebileceğini düşündüğüm bir ürün. 

İşte benim bu seri ile ilgili deneyimlerim böyleydi. Genel olarak kuru, karmadan kuruya ve karmadan yağlıya dönük ciltlere tavsiye edebileceğim, ancak yağlı ve çok yağlı ciltlerin denemeden en azından tester kullanmadan almamalarını düşündüğüm bir seri. Ben genel olarak her bir ürünü kendi dalında sevdim. Bu arada ambalajlarının şıklığını da es geçmemek lazım dimi? :)

Hepinize bol mutlu, çok sağlıklı ve ışıl ışıl bir hafta sonu diliyorum. 
Kendinize güzel bakın ve her daim güzel bakın.