1 Kasım 2015 Pazar

Elca Kozmetik Alışverişim II

Tekrardan herkese günaydın. 
Oylarımızı kullandıktan sonra yanınıza bu güzel pazar gününde bir kahve alarak sizi yazımı okumaya davet ediyorum. Nitekim uzun bir yazı olabilir baştan uyarıyorum :)
Bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim. Elca Company Mac, Bobbi Brown, Estee Lauder, Clinique gibi markaların satıştan kalkmış koleksyon ürünlerinin ve her daim satışta olan ürünlerin 3/1 fiyatına satıldığı bir kozmetik outlet mağazaları diyebiliriz. 
Önceden sadece Maslakta Sun Plaza içinde bulunurken şimdi Sun Plazanın hemen yanındaki Orjin plazada da mağazaları bulunuyor. 
 Bu plazalara gidiş ise toplu ulaşım ile oldukça kolay. İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan bu plazalara Hacıosman - Yenikapı metro hattını kullanarak ulaşabilirsiniz. Metro'da İTÜ Ayazağa durağında inerek, plazalar çıkışından çıkıyorsunuz.
Çıktığınız gibi karşısınıza karşıdan karşıya geçeceğiniz yol görünüyor. Ve yolun karşısında Orjin Plaza :)


Bu plazaya giriş Sun Plaza'daki gibi güvenlik duvarlarını aşarak ulaşmıyoruz neyse ki. 
İçeriye girip bir kat aşağıya indiğimizde karşımıza Elca Company tüm güzelliğiyle çıkıyor. Bu mağaza diğer mağazaya göre daha büyük ve içerisinde daha fazla ürün bulunduruyor. Çalışanlar ise yine diğer mağazadaki gibi ilgisiz ve geldiğinize hoşnutsuz değiller. Gönlünüzce mağazayı özgürce dolaşıp istediğiniz ürünleri deneyebiliyorsunuz. 
İçerisine bir göz atacak olursak 


Çekebildiğim kadar tüm standları çekmeye çalıştım. Gitmek isteyen ama erteleyenler açısından bir fikir oluşturur umarım.
Gelelim benim alışverişime. 

Ben bu alışverişimi bu ürünlerle değerlendirdim. Mac'in Toledo Koleksyonundan iki parça, Bobbi Brown'dan iki fırça ve Smashbox'un meşhur yüz bazlarından Light olanını alarak çıktım ve tüm bu alışverişime toplamda 208,00 TL ödedim. Oldukça karlı değil mi?
 Smashbox'un Photo Ready bazlarından şeffaf renkte olanını denedim ve oldukça memnun kaldım. Bu ürünü de sevgili görkemkarman'da görüp merak etmiştim. Bu deneme boyunu da standda görünce hemen kaptım.  Fiyatı da 30,00 TL küsür idi. Her iki bazın yazısını da yakın zamanda yazacağım. 


Bobbi Brown fırçalarını hep çok merak ederdim ancak cep yakan fiyatlarından dolayı pek almaya yanaşamazdım. Mağazada da bu iki fırçayı görüp beğenince, fiyatlarının da mağaza fiyatlarına göre baya fark edince hemen sepete attım.. Sağ taraftaki Eye Shader fırçası, sool taraftaki ise Sheer Powder fırçası. Fotoğraflarını çeker çekmez de hemen kullanmaya başladım ve gerçekten de övüldükleri kadar varmış dedim. Bu arada sağ taraftaki fırçanın fiyatı 35 TL sol taraftaki fırçanın fiyatı ise 80,00 TL idi. Yine her iki fırçanın yazısını ayrıntılı olarak blogumda yazacağım .


Mac'den ise tercihimi yakın zamanda çıkan Toledo Koleksyonundan bu pembe krem ombre allıktan ve yine aynı seriden kırmızı bir lipglosstan yana kullandım. Lipgloss'un fiyatı 18.00 TL allığın fiyatı ise 45 TL idi. Yarısından bile daha uygun bir fiyata satın almak oldukça güzel bir deneyim oldu açıkçası. 
Benim tüm alışverişim bu kadar oldu. Başka ürünlerde vardı aklımda örneğin Bobbi Brown corrector bulmak aklımdaydı ancak hiç kalmamıştı. 

Bu arada mağazanın çalışma saatleri de değişmiş kızlar. Aklınızda bulunsun diye bunu da buraya bırakıyorum. :) Bu arada ordaki görevliye hangi aralıklarla ürün geldiğini sorduğumda ortalama 1-2 haftada yeni ürünler geliyormuş. Haberiniz olsun. 
Siz hiç gittiniz mi? Tercihleriniz hangi ürünlerden yana oldu. Aşağıya yorum olarak bırakırsanız bir dahaki gittiğimde bende sizin fikirlerinizden yardım almış olurum.
Kendinize güzel bakın ve her daim güzel kalın.
Görülmek üzere,

İLETİŞİM / PR
mail: aysegullemakyaj@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj