4 Ekim 2015 Pazar

Too Faced Chocolate Bar Palette İnceleme & Swatcları

Too Faced Chocolate Bar Palette


Güzel mi güzel bir pazar gününden günaydın :)
Bugün inceleyeceğimiz bir far paleti ama var olan paletlerim arasında en en çok sevdiğim ve elimin en çok gittiği palettir kendileri. Çünkü içindeki çoğunlukta olan renkler sanki bana özel olarak tasarlanmış gibi. Neyse geçelim yazımıza. Too Faced Chocolate Bar Palette

Gördüğünüz gibi paletin ambalajı da adına yakışır şekilde çikolata şeklinde. Paleti açar açmaz da burnunuza buram buram kakao kokusu geliyor. Bildiğimiz çikolata kokuyor diyemem çünkü çikolata kokusundan daha bir güzel kokuyor. Bu özelliği de bu paleti benim gözümde ayrı bir özel kılıyor. 

Too Faced Chocolate Bar Palette
Too Faced Chocolate Bar Palette

Paletin ilk üç sırasında altın yansımalı ışıltılı bir kahve, onun altında crease bölgesinde geçiş yapmada kullanılabilecek soft bir kahve gül kurusu ama açık tonlarından bir renk, en altta da yine içinde kızıl ve bronz yansımalar olan kahve mürdüm bir renk var. 
Yan taraftaki renklere geçersek olursak ise işte geldik daha bir örneğine rastlamadığım krem rengi bir fara. Bu far iyiki var ve iyiki palet içinde 2 büyük boy fardan bir tanesi. Göz kapağımdaki rengi muhteşem derecede eşitliyor, üzerine sürülen farın rengini vermesini kolaylaştırıyor, blending dediğimiz gölgelendirme işleminde ise büyük kolaylık. Çok korkuyorum bu renk bitecek diye. swatclarda da en sağdaki renkte görebilirsiniz. o farın altında kalan ise çok tatlı içinde gümüş inci ışıltıları olan bir pembe. Ve eminim hemen her göz rengine yakışacak cinsten. oda ikinci swatc resminde en başta görebilirsiniz. en alttaki renk ise ışıltılı altın rengi olarak tanımlayabilirim. swatclardan da güneş ışığında ve gölgede duruşunu görebilirsiniz. 

Too Faced Chocolate Bar Palette

Too Faced Chocolate Bar Palette

Şimdi iki güzel renge geçiyoruz. Bir tanesi bildiğimiz sıcak tonlu mat ve tok bir kahve, diğeri ise altın, bronz, kızıl karışımı bir renk. 
Ben yine çok daha koyu göz makyajlarımda mat kahverengini geçiş rengi olarak kullanıyorum. 

Too Faced Chocolate Bar Palette

Too Faced Chocolate Bar Palette

Fotoğraflara bakınca keşke paleti daha hiç kullanmadan çekseymişim diyorum, bazı farların üzerine sim dökülmüş ve bu açıdan sizden özür dileyerek devam ediyorum. 
Bu sefer üstte sütlü kahve mat bir far, onun altında bebek pembesi diyebileceğimiz ama palet içinde pigmentasyonu en az olan bir far ve onun altında rengine bayıldığım ama yine pigmentasyonu diğerlerine göre az olan bir bordo far bulunuyor. Yine swatclarını üstteki görsellerde görebilirsiniz. 

Too Faced Chocolate Bar Palette

Too Faced Chocolate Bar Palette

Too Faced Chocolate Bar Palette
Ve geldik paletteki son 5 renge. Bu en alttaki büyük boy far dışındaki diğerleri günlük makyajımda pek kullandığım ürünler değiller, Ama gece makyajımda veya makyajımın yoğun olmasını istediğim zamanlarda elimin altında bulunması gerekenlerden. 

İlk 3 sırayı inceleyecek olursak içerisinde ışıltılar bulunan bir bordo, bugüne kadar hiç kullanmadığım ışıltılı bir mor ve yine paletteki banko renklerden olan, içerisinde pembe ışıltılar bulunduran uçuk pembe bir far. Aynı zamanda aydınlatıcı olarak da deneyebilirsiniz. Oldukça tatmin edici. 
Son iki far ise bir tanesi tam bir acı kahve ve mat, altındaki ise mürdüm ama içinde pembe yansımalar olan ışıltılı bir far.

Paletteki renklerin hepsini inceledik. Ben bu paleti günlük makyajımda sürekli kullanıyorum. Hatta kendim oluşturduğum Mac 15!li paletimin bile önüne geçti diyebilirim. Renklerin çeşitliliği, pigmentasyonu, kalıcılığı her anlamda çok çok iyi ve değerini hak eden bir palet. Gördüğünüz yerde bir tane kapın derim ben, Memnun kalacağınıza ve elinizden düşürmeyeceğinize eminim.

Paleti Sephora'da 160,00 TL'ye bulabilirsiniz. Tabi ben aldığımdan bu yana zamlanmadıysa.
Şehrinizde Sephora yoksa instagram bu paleti satan hesaplar var onlardan da temin edebilirsiniz.

Şimdiden mutlu bir hafta diliyorum herkese.
Kendinize güzel bakın. 


İLETİŞİM / PR

mail: aysegullemakyaj@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj