26 Ekim 2015 Pazartesi

Makeup Geek Pigment Utopia / Nightlife İnceleme ve SwatchHaftanın ilk gününden bu yazımı okuyan okumayan herkese günaydın.
Bugünkü blog konuğumuz ne yazık ki ülkemizde satılmayan Makeup Geek markasına ait iki çok ünlü pigmentten yana olacak.
Utopia ve Nightlife


Makeup Geek markasını ben sevgili Jaclyn Hill videolarından tanıdım. Birkaç makyaj videosunda sürekli kullandığı farlar bu markaya aitti ve yaptığı makyajlarda renkler inanılmaz güzel duruyordu. E meraklı ben durur muyum? Hemen başladım araştırmaya, nasıl alırım, nasıl getiririm diye.
Derken instagram'da @amerikadanalıyorum isimli hesap ile iletişime geçerek beğendiğim 5 adet far ve bu iki pigmenti sipariş ettim. 
Ve sorunsuz bir şekilde belirttiği tarihte siparişlerim elime ulaştı. Ancak verdiğim hesap hala yurtdışından ürün getirtiyor mu bilmiyorum. :(


İlk inceleyeceğimiz pigment "Nightlife" isimli bu pigment. Bu pigmenti internetten swatclarına bakarken çok beğenmiştim. Ki hala da verdiği renge, duruşa bayılıyorum. Ama ambalajından nefret ediyorum. Ne zaman kullanmaya kalksam üstüm, başım, masam, yüzüm, kısacası dört bir tarafım bu pigmente bulanıyor ve sinirden duvara fırlatasım geliyor bu ürünü.
Neyse ambalaj konusunu geçecek olursak renk mehteşem. Verdiği etki aydınlık muhteşem. Günlük makyajda kullanıma uygun bulmasam da gece makyajında, özel gün makyajında fark yaratmak ve profesyonel görünmek için biçilmiş kaftan. 
İçinde pembe, mürdüm, kahve, bronz, gümüş ışıltılar bulunduran oldukça zengin bir renge sahip. Bu da makyajda kendisini oldukça özel kılıyor. :)


İkinci inceleyeceğimiz pigment ise yine markanın ün salmış renklerinden olan "Utopia" Bu pigmentin ambalajını diğerine kıyasla daha kullanılabilir buluyorum. Ortasındaki delikten kapağa bir miktar döküp, fırça yardımıyla kapaktan ürün almak işimi daha kolaylaştırıyor. 
Renk konusunda gelecek olursak ise ne altın diyebiliyorum, ne gümüş. Sanki alt tabanında siyah / kahve karışımı varmışta da üzerine altın işlemeler yapılmış gibi duruyor. Oldukça iddialı bir duruşu var Bana göre zor bir kullanımı var. Ama yine de baktıkça mutlu oluyorum. Makyaj koleksiyonum içinde bulunmasından hoşnutum. Belki ilerde bir gün video çekecek cesareti bulabilirsem kendimde eminim kullanırım. :)
Bu arada unutmadan pigmentleri kuru olarak kullanabildiğiniz gibi ıslak olarak da kullanabilirsiniz. Ne yazık ki ben ıslak olarak swatchlamayı unuttum. En kısa sürede ıslak halleriyle instagramda paylaşmayı umuyorum. 

Ürünlerin swatchlarını hem gün ışığında hem normal ışıkta, hem flashhlı çekimde aşağıda görebilirsiniz.
Şimdiden herkese mutlu bir hafta diliyorum.

makeup geek pigment utopia nightlife

makeup geek pigment utopia nightlife

makeup geek pigment utopia nightlife

makeup geek pigment utopia nightlife

makeup geek pigment utopia nightlife

İLETİŞİM / PR
mail. aysegullemakyaj@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj