25 Ekim 2015 Pazar

Mac Gingerly Allık

Günaydın,
Umarım keyifler yerindedir ve gününüz harika geçiyordur. 
Bugün sizlere benim İYİKİ aldım dediğim ve elimden düşürmediğim bir allıktan bahsetmek istiyorum. 


Benim ilk Mac Allığım "Gingerly" 
Bugüne kadar Mac mağazalarından bir çok alışveriş yapmışlığım vardır ama nedenini anlayamadığım bir şekildle Mac allıklarına bir önyargım vardı. Hep dener ama hiç almazdım. Bir gün tabuları yıkıp, instagram da şu an adını hatırlayamadığım bir arkadaşımda görüp, mağazaya gidip deneyip hemen almaya karar verdim bu allığı ve iyiki de aldım.

Mac'in kendi sitesinde Capri Brronze olarak geçen, Sheertone yapıda, mat, içinde biraz şeftali, biraz da kahverengi bulunduran, bronz olarak nitelendirebileceğimiz bir allık. Ürün ne çok pigmentli ne de sıyırmak gerekecek kadar pigmentsiz. Tam ikisinin ortasında ve tabiri caizse tam ayarında bir allık. Bu anlamda da benim günlük makyajımda vazgeçilmezim oluyor. 
Bence bu ürün doğru uygulandığında hemen her ten rengine sahip ciltlere yakışacaktır ama buğday tonlarına daha çok yakışacağını düşünüyorum. 
Ben bu allığı en çok RT Blush Brush ile ( daha hafif uygulamak istediğim zamanlarda) ve Sedona Lace fırçalarından beyaz kıllı kesik uçlu allık fırçasıyla (daha yoğun uygulamak istediğim zamanlarda) kullanmayı seviyorum. Ürünün swatchları ise aynen resimde görüldüğü gibi. Bronzer olarak da yüzü ısıtmak için kullanıma birebir uygun bir allık. Ama kontür yapmak için içinde fazlaca şeftali bulunduruyor. 

Yüzdeki duruşunu ise aşağıdaki görsellerde görebilirsiniz.Hemen her makyajda kullanılabilecek, kullanımda sizi çok fazla zorlamayacak bir allık arayışında iseniz bir gün Mac mağazasına gidin, yüzünüze bu allığı deneyin. Eminim memnun kalacaksınız ve alacaksınız. :)

Yeni yazımızda tekrar görüşmek üzere. 
Kendinize güzel bakın ve her daim güzel kalın. İLETİŞİM / PR

mail: aysegullemakyaj@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj