23 Ekim 2015 Cuma

Hourglass Ambient Lighting Allik Paleti

Günaydın,
Soğuk havaların kendini gösterdiği bu haftanız umarım güzel geçiyordur. 
Bugün sizlerle beraber çok merak edilen, çıktığı anda piyasada hızla tükenen, bir ara oldukça popüler olan, gerçi o popülerliğini de hala devam ettiren Hourglass Ambient Lighting Allık Paleti.


Hourglass markasını ben bu paletler ile tanıdım ve zaten bu markadan sadece 2 ürünüm var. Birisi bu palet, diğeri aynı serinin pudra paleti.  Onun inceleme yazısı da çok yakında blogumda olacak. 
Allıklar soldan sağa sırasıyla, Luminous Flush (champagne rose), Incandescent Elektra (cool peach - sınırlı üretim olduğunu da belirtmekte fayda var) ve Mood Exposure (sof plum) olarak tanımlanmış. 


Öncelikle bu paletteki allıkların oldukça pigmentli ve toz toz olduğunu söylemekte fayda var. 
Allıklar ışıltılı ama içinde sim olan ve yüzünüzü disko topuna çeviren türden değil. Sağlıklı bir ışıltı ve parlaklık veriyor uygulandığında. Ben bu allıkları RT'nin Bluh Brush fırçasıyla uygulamayı seviyorum. O şekilde hem çok doğal duruyor hem de kontrolü bende oluyor. 


İlk rengi Luminous Flush (champagne rose) içinde çoğunlukla pembe bulunduran bir allık. Normalde ben kendime pembe allıkları pek yakıştırmam ancak bu rengin içindeki krem yansımalar allığın pembe tonunu bastırdığında ve doğal bir renk verdiğinden yine de  çok sık olmasa da severek kullanıyorum. 


Incandescent Elektra (cool peach )
Bu rengi diğerine kıyasla kullanmayı daha çok seviyorum. Çünkü daha belli belirsiz duruyor. Ne çok allık allık bir görüntüsü var ne de hiç allık sürülmemiş gibi. Gerçi bu benim kullanımıma bağlı olarak da değişebiliyor. Çok fazla sık kıllı bir fırçayla yoğun uygulanması durumunda tabiki de oldukça yoğun duracaktır ama ben bugüne kadar bu şekilde hiç denemedim. Bu rengin içinde de şeftali şampanya karışık olarak karşımıza çıkıyor. Şampanya / krem rengi ağırlıkta olduğu içinde oldukça doğal duruyor. 


Mood Exposure (sof plum) 
Ve işte geldik benim bu paletteki en en en sevdiğim renge. Böyle en en sevdiğim diyorum ama bu tabiri sadece bu palet için kullandığımı belirteyim. Yoksa hayatımın allıkları değiller :)
Neyse bu renk ise içerisinde biraz mürdüm, biraz kahve, biraz mor barındırıyor. Hepsi harmanlandığında çok çok koyu duracak gibi düşünüyorsunuz ama paletin en az renk veren allığı da bu renk oluyor. Bu paleti kullanacaksam genellikle elim bu renge gidiyor. 

Yukarıda görseller aynen paletteki sırasıyladır. Resimlerden de görüldüğü üzere renk yoğunlukları baştan sona doğru azalıyor. Gerçi tek kıstası bu düşünmemek lazım. Nihayetinde herkesin ten rengi farklı ve herkeste duruşu farklı olacaktır.

Paletle ilgili genel yorumlarıma gelecek olursak ilk aldığımda kullanmaya kıyamadım. Aldım karşıma saatlerce bakıştık. Sonra kullanmaya başladım. Ben genelde makyajımı iş yerimde yaptığım için bu paleti yanımda taşıyamadığımdan pek kullanmamaya başladım. Ayrıca bu allıkların oldukça tozuttuğunu da söylemeden geçemicem. 
Ama ambalaj konusunda haklarını vermek gerekir ki benzerleri piyasada yok. Oldukça şık, zengin duruşlu ambalaja sahipler. 
Kısaca özetleyecek olursam sevgi / nefret arasında kalıp gittiğim bir allık paleti oldu bu benim için. Ne tutabiliyorum ne satabiliyorum. 
Ürün ne yazık ki Türkiye'de satılmıyor. Ben de instagramda @amerikadanaliyorum isimli hesaptan satın almıştım. 
Şu anda nerede satılır, kalmış mıdır bilmiyorum. Ama duyduklarıma göre her yerde tükenmiş ne yazık ki.
Bir yazımıza daha burada son vermiş bulunuyoruz. 
Umarım yararlı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur sizin için
Takipte kalın :)

Kendinize güzel bakın ve her daim güzel kalın. 
Görüşmek üzere :)İLETİŞİM / PR

Mail: aysegullemakyaj@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj