22 Eylül 2015 Salı

Sephora Mud Mask Purifying & Mattiying Maske


Sephora Mud Mask Maske

Haftanın ilk gününden herkese yeniden merhaba :)
Bugün biraz cilt bakımı üzerine bir ürün tanıtacağım size.
Glam Glow maskelerini kiminiz bilirsiniz Hollywood yıldızlarının güzellik maskesi diye de ünlendi, ama gel gelelim fiyatı öyle kolay ulaşılabilecek cinsten değil, hele birde ambalajı ve gramajı o kadar düşük olunca :)
Ben de GlamGlow'a muadil olarak duyduğum, okuduğum, gördüğüm Sephora markasının bu maskesini bir denemekte fayda var dedim ve satın aldım. İyi ki almışım dediğim ürünlerden oldu bile.
Neden mi?

Sephora Mud Mask Maske
Sephora Mud Mask Maske

Ürünü kullanalı yaklaşık 2 ayı geçti. Haftada ortalama 1, nadiren de 2 defa makyajdan arındırdığım, peeling ile ölü derileri atıığım cildime parmaklarım yardımıyla sürerek yaklaık 10-15 dakika bekleterek kullandım.
Söylemeliyim ki sürerken hafiften rahatsız edici bir kokusu var.
Ve ilk sürüldüğünde ciltte bir yanma etkisi yapıyor. Nitekim benim cildimde böyle oldu ama yıkadığım da ne bir kızarıklık ne de herhangi bir tahrişe denk gelmedim. 

Sephora Mud Mask Maske

Sephora Mud Mask Maske


Sephora Mud Mask Maske

Ürünün yapısına gelecek olursak, ne çok katı ne çok sıvı bir yapısı var. Çamur kıvamında diyebilirim. Üstteki görselde de kıvamı açısından görebilirsiniz.
Ben ürünü parmaklarım yardımıyla cildime ince bir tabaka halinde sürüyorum ve 10-15 dakika bekletiyorum, ilk sürdüğümüzde daha koyu gibi duran renk, beklettikçe açılıyor ve ürün cildimizde kuruyor. Daha sonra ise bol suyla yüzümü yıkıyorum. Ürün suyla temas ettiğinde ciltteki o kuruluğu gidiyor ve sabun gibi akıyor ..

Sephora Mud Mask Maske

Sephora Mud Mask Maske

Sephora Mud Mask Maske

Sephora Mud Mask Maske

Kuruduktan sonra ise yukardaki görseldeki gibi koyu renkten açık renge doğru dönüyor.

Gel gelelim ürünle ilgili yorumlarıma.
Öncelikle ben karma ciltliyim, yanaklarım normal ve T bölgem yağlı.
Ve ben bu maskeye gerçekten bayıldım. Cildi derinlemesine temizliyor, sebum fazlasını alıyor, küçük beyaz yağ bezelerini önemli ölçüde azaltıyor ve ciltteki yağ dengesini de düzeltiyor.
Haftalık cilt bakım rutinimde en son bu maske işinden sonra cildimi nemlendirdiğimde bebek cildi gibi yumuşacık oluyor ve üzerine sürdüğüm nemlendirici, serum vs tüm ürünlerin en iyi şekilde emilmesini sağlıyor.
Kuru ciltler bu ürünü sever mi bilmiyorum ama karma ve yağlı ciltler bence bayılacaktır..
Ve bence tek kötü yanı da kokusu.

Ürünü Sephora Mağazalarında yanlış hatırlamıyor ise 44,90 TL'ye bulabilirsiniz ve emin olun haftada 1-2 kullanımda dahi nerden baksanız kutusunda 6 ay kadar size yetecek ürün mevcut. 
Umarım faydalı ve yararlı bir yazı olmuştur.
Hepinize harika bir hafta diliyorum.

İLETİŞİM:
Mail. aceylam89@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj