11 Eylül 2015 Cuma

Mac "Retro" Ruj

mac retro ruj lipstick

mac retro ruj lipstick

Herkese yeniden merhaba.
Bugün sizlere daha çok yeni aldığım, ama daha önceden beri aklımda olan bir Mac rujunu yine bol görselle yorumluyorum. 
Mac 'Retro' ruj !mac retro ruj lipstick

mac retro ruj lipstick

Mac rujlarını genel olarak çok seviyorum. Hem renk skalası, hem kalıcılık, hem ambalaj.
Bugün inceleyeceğimiz ruja gelecek olursak da uzun zamandır bu ruj aklımdaydı, hatta bundan yaklaşık 1 yıl kadar önce "Taupe" isimli ruj ile bu ruj arasında çok gidip gelmiştim, ve sonuç olarak Taupe almıştım. Ama aklım da bu rujda kalmadı değil hani :9

mac retro ruj lipstick

mac retro ruj lipstick

mac retro ruj lipstick

Renk yukardaki görsellerde görüldüğü gibi içinde fazlaca kahverengilik bulunduran bir kırmızı tonu diyebilirim.  Buğday tenli olmam nedeniyle ve kendime her renk ruju yakıştırmamam nedeniyle elim her ne kadar hep belli renklere gitse de yine de aldığıma pişman olmadığım ürünler alıyorum diyebilirim. mac retro ruj lipstick swatch

mac retro ruj lipstick swatch

Yapısına gelecek olursak ise bu renk "Matte" serisine giriyor. Ama Mac'in Retro Matte rujları kadar kupkuru değil elbette. Sürümü oldukça kolay, dudakları çok kurutmuyor, pigmentasyonu gayet iyi, tek sürüşte rengini gayet iyi veriyor.  Bende zaten Mac'in genellikle Bu Matte sersinin rujlarına bayılıyorum. Çünkü parlak ruj ya da gloss insanı değilim. 

Rengin yine her tene yakışacağını düşünüyorum. Esmer, beyaz tenli, buğday. Çünkü çok banko bir renk. Ne çok iddialı, ne çok sönük. Günlük makyajda belki bir tık gözünüze fazla gelebilir ama uygun bir göz makyajıyla geceye de çok yakışır gündüze de. 

Dudaktaki duruşunu da aşağıdaki görsellerde görebilirsiniz. 

mac retro ruj lipstick swatchmac retro ruj lipstick swatch


mac retro ruj lipstick swatch

mac retro ruj lipstick swatch

Geldik yine bir yazının sonuna.
Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. almayı düşünenler için ya da bu renk bir ruj arayışında olanlar için  bir fikir oluşturmuştur. 
Bu ruja ve Mac'in diğer rujlarına www.maccosmetics.com.tr adresinden ve Mac mağazalarından 58.00 TL'ye sahip olabilirsiniz. 

Kendine güzel bakın. Hoşçakalın. 

İletişim : 
Mail: aceylam89@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj