30 Eylül 2015 Çarşamba

L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

Haftanın ortasından herkese merhaba;
Umuyorum ki uzun bir bayram tatilinden sonra çalışma hayatına alıştınız ve benim gibi sürekli "Cuma'ya" kaç kaldı diye sormuyorsunuzdur :)
Ben hafta sonunu iple çekerken size aradığımı buldum dediğim peeling ile baş başa bırakıyorum. 

L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

Bir zamanlar ergenlik dönemlerinde ne makyaj ne de cilt bakım konusunda bilgili değildim, bu nedenle cildim hakkında bir çok hataya düştüm ve cilt bakım konusunu epey aksattım, Ancak son  yıldır makyajdan ziyade yatırımıı cilt bakımına yaptım ve piyasada nerdeyse denemediğim ürün kalmadı diyebilirim bu konuda gerek hig-end gerek uygun fiyatlı. Bu şekilde deneme yanılma yöntemiyle de kendi cildime iyi gelen ürünleri artık oturttum ve yeni ürün alımında artık pişman olmayacağım ürünler seçmeye başladım. 
L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

Benim bir arındırıcan peelingden beklediğim günlük çevresel faktörlerden, makyajdan ve yıkama ile çıkmayan kalıntıları temizlemesi ve ufak yağ bezelerinin oluşumunu engellemesi, tabi bunları yaparken cildimde herhangi bir tahrişe veya ekstra bir sivilcelenmeye neden olmaması. 

L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

L'occitane markası bildiğiniz üzere tamamen bitkisel ve mağaza önünden geçerken bile harika kokulara şahit olabileceğiniz bir yer. Kendinizi bu koku nerden geliyor demekten alıkoyamıyorsunuz :) Neyse bu ürünü ben kendim bilerek gidip almadım, Önce kullandığım Peelingim bitmişti ve yeni bir ürün almam gerekiyordu mağazadaki satıcı bayan ise cilt tipime en uygun bu ürünün olacağını ve kullandığımda memnun kalacağımı söyledi ben de çok üstelemeden ürünü aldım. 

Ürünün kendi sitesindeki tanımı ise "Çizgi tedavisi ve ten rengi eşitleme faydaları sunan Immortelle Brightening serisinin Peeling ürünü içeriğindeki mikrokapsül sistemindeki Ölmez Otu esansiyel yağı sıkılık sağlayan kolajen liflerin üretimini 6 kat arttırır, serbest radikallere karşı cildi korur ve mikrodolaşımı canlandırır. Çayır papatyası özü, melanin üretimini düzenler, bitki bazlı doğal pudra tanecikleri ise cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlar. Etkili bir peelingtir, hassas ciltlere önerilmez." bu şekilde.

L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

Benim gözümden ise alıştığınız Peelingler gibi partikülleri göz ile seçmek mümkün değil, çünkü iri partiküller değil, çok küçük ve ancak parmaklarınızla yüzünüze masaj yaparak gezdirdiğinizde elinize geldiğini anlıyorsunuz. 

Bu tarz ürünleri kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Nedenine gelecek olursak ise cildimize çok sert biçimde sürecek olursak tahriş olmasına neden olur ve çizgilenmenin artmasına sebep olabiliriz. 

Ben ürünü haftada bir, nadiren haftada iki kullanıyorum.
İlk önce göz makyajımı Bioderma H2O ile silip, ardından Clarisonic temizleyicim ve La Roche Posay yüz yıkama jelim ile yüzümü iyice yıkayıp fazla nemini havlu yardımıyla aldıktan sonra ürünü yanaklarıma ve çoğunlukla T bölgeme çok bastırmadan masaj yaparak uyguluyorum, Bu işlemi yaklaşık 3-4 dakika kadar tekrarladıktan sonra bol su ile yüzümü duruluyor ve ardından maske işlemini uyguluyorum.

Yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum ve sanırım bi 4-5 ay daha kullanabileceğim ürün var içinde, Çok az miktarı yetiyor ve bu da ürünü oldukça bereketli kılıyor. 

Ben size kalkıp da birden cildim tertemiz oldu, bebek yüzüne sahip oldum dersem kandırmış olurum, ancak kullandığım bir çok arındırıcı ürüne kıyasla bu ürünün daha temiz olduğunu ve yüzümde fazla olan ne varsa zarar vermeden arındırdığını düşünüyorum. Cildimize ne kadar iyi bakarsak yaptığımız makyajın da o kadar güzel duracağı görüşündeyim. Bu nedenle makyajdan önce cilt bakımı diyenlerdenim.

Benim gibi karma / T bölgesi yağlı bir cilde sahipseniz bir şans verin derim. 
Pişman olmayacaksınız. 

L'occitane Immortelle Brightening Arındırıcı Maske

Ürünü L'occitane mağazalarından veya L'occitane web adresinden 133.00 TL'ye satın alabilirsiniz.

Kendinize çoook güzel bakın.
Hoşçakalın ..

İLETİŞİM:
Mail: aceylam89@gmail.com
instagram: aysegullemakyaj