9 Şubat 2015 Pazartesi

Elca Kozmetik Alışverişim / Mac - Bobbi Brown

elca kozmetik mac bobbi brownHerkese yeniden merhaba :)
Geçen hafta pazartesi günü ancak fırsat bulup da Elca Kozmetiğe gidebildim, bu ikinci gidişim oldu, ilk gittiğimde kozmetiğe dair pek birşey bulamamıştım ama bu sefer biraz daha şanslıydım ..
Şimdi ilk olarak Elca Kozmetiğe nasıl gidildiğinden bahsedeyim, 
İstanbul'da Avrupa yakasından Yenikapı - Hacıosman Metrosuna binerek, İTÜ Ayazağa durağında iniyorsunuz. Metrodan indikten sonra Plazalar çıkışından çıkıyorsunuz. Çıktıktan sonra sağa dönüp ışıklardan karşıya geçiyorsunuz, zaten o sırada Sun Plaza'nın yeşil renkteki binasını hemen görüyorsunuz..elca kozmetik mac bobbi brown

Elca Kozmetik de Sun Plaza içinde 1. katta bulunuyor. İçeriye girdiğinizde danışmaya Elca'ya geldiğinizi söylemeniz üzerine size yardımcı oluyorlar ve acil durum merdiveni diye benim tabir ettiğim kısımdan Elca Kozmetiğe varıyorsunuz :)

Ben bu sefer de yine bir çok ümitle gittim ama yine de kendime almaya değer çok fazla bişey bulamadım. Aldıklarım ise hep tekte kalanlardı ne yazıkki ama yine de karlı bir alışveriş oldu benim için, Şimdi geçelim aldıklarımı incelemeye...
elca kozmetik mac bobbi brown

elca kozmetik mac bobbi brown

elca kozmetik mac bobbi brownelca kozmetik mac bobbi brown
İlk ele alacağımız ürün Bobbi Brown Fard A Joues isimli Berry 34 numaralı bu gül kurusu allığı olsun. Bobbi Brown standında fondotenler, fırçalar, farlar, rujlar vardı ama hiçbirisi bana hitap etmedi tam arkamı dönecektim ki bu allığı keşfettim, rengi tam bir gül kurusu ve oldukça pigmentli, son 1 adet kalmıştı ben baktığımda onu da kaptım hemen, uygulamada oldukça dikkatli davranılması gereken bir allık ancak yine de ben çok sevdim :)

Yaptığım alışverişin fişin fotoğrafını çekmeyi unutmuşum ancak şu an önümde bakarak yazacağım fiyatlarını..
Bu allığı 53.00 TL'ye aldım.

Diğer aldığım 3 parça ise Mac'den

elca kozmetik mac bobbi brown

elca kozmetik mac bobbi brown

elca kozmetik mac bobbi brown


Mac'in 217 ve 239 numaralı çift taraflı fırçası,
İşte bunu bulduğuma inanılmaz mutlu oldum ve reyonda da oldukça fazla vardı,
Bu ikili fırçayı da 45.00 TL'ye aldım,
Mac'in tek fırçasının 80-90 küsür olduğunu düşünürsek bence oldukça iyi oldu, ah birde 224 nolu fırçayı da orda bulsaydım tadından yenmezdi sanırım :)

elca kozmetik mac bobbi brown lipstick goodkisser

elca kozmetik mac bobbi brown lipstick goodkisser

elca kozmetik mac bobbi brown lipstick goodkisser

elca kozmetik mac bobbi brown lipstick goodkisser

Mac'in seri rujlarını bulabileceğimi hiç düşünmemiştim işin doğrusu,
Zaten toplamda 5 ya da 6 renk ruj vardı, bunun dışındakiler hep koleksyon ürünüydü ve alınacak hiçbir tarafları yoktu,, gri renkte bir ruju almak bana pek mantıklı gelmemişti açıkçası :)
Bu tarz pembe rujlar pek tercihim değildir aslında, kullanır mıyım bilmem ama 16.00 TL gibi bir fiyata satıldığını görünce de almamak olmazdı :)
Bu rujdan da son 1-2 adet kalmıştı kızlar bilginize..

elca kozmetik mac bobbi brown eyeshadow

elca kozmetik mac bobbi brown eyeshadow

elca kozmetik mac bobbi brown eyeshadow

elca kozmetik mac bobbi brown eyeshadow

Ve geldik alışverişin son parçasına..
Mac Love Power Electric Cool Eye Shadow 
Bu pigment farlardan birkaç renk vardı, lacivert rengi, mor rengi, koyu yeşil rengi.. Ama ben bu renkleri alıp almamak konusunda çok gidip gelsem de en sonunda vazgeçtim ve sadece bu rengi aldım. Benim için banko bir renk, ister tek başına, ister üzerine uygulayacağım farın bazı olarak kullanabileceğim oldukça canlı bir pembe.. 
Bu ürünün de fiyatı 25.00 TL idi..

Benim aldıklarım işte bu kadar kızlar. Toplam da 139.00 TL ödedim bu ürünlere. A birde söylemeden geçmeyeyim nakit alışveriş yapamıyorsunuz. Kredi kartı ile alışveriş yaptım ben ancak banka hesap kartı da geçerli mi bilmiyorum, soracaktım ancak unuttum :(

Elca Kozmetik sadece hafta içi ve 17.30 a kadar açık. Ürünlerin hangi zamanlarda yenilendiğini sorduğumda ise hiç belli olmuyor dendi. Haber verilmesi gibi bir durum olur mu dedim, ona da olumsuz yanıt aldım.. Yakın olanınız varsa, sürekli kontrol edilesi harika ötesi bir yer ..

Fırsatı olanlar bence mutlaka bir uğrasınlar, kesinlikle herkesin en az bir şey bulabileceğini bir yer. Hemde oldukça uygun bir fiyata ..

Sendromsuz bir pazartesi diliyorum herkese..İletişim 

Mail : aceylam89@gmail.com
İnstagram : aysegullemakyaj